Δευτέρα 1 Απριλίου 2013

Παραμονή Νίκης Πλάτης στην Β΄ τοπική

Μετά την χθεσινή (30/3/2013) μεγάλη νίκη που κατάφερε η Νίκη Πλάτης επί της γηπεδούχου ομάδας Ατρόμητος Πλατύ με 0 – 3 η ομάδα κατάφερε να μείνει στην Β Τοπική Μεσσηνίας. Το συγκρότημα του Λάκη Γαλανόπουλου κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο μη αφήνοντας πολλά περιθώρια στους γηπεδούχους. Στη μεγάλη νίκη της ομάδας συνέβαλαν οι παίκτες Γεωργακόπουλος Κούλης που σημείωσε το πρώτο τέρμα (φτάνοντας τα 16 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα) αλλά και στον Κωνσταντόπουλο Παναγιώτη που πέτυχε τα άλλα δύο τέρματα.

Αναλυτικά τα γκολ

Μόλις στο 6΄ λεπτό μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Τζαβαλά ο Γεωργακόπουλος με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στα αμέσως επόμενα δύο λεπτά ο Κωνσταντόπουλος πέτυχε ένα καταπληκτικό τέρμα μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο ίδιος παίκτης στο 75΄ ανέβασε το σκορ στο 0 – 3 πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.