Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Εχασε 1-0 στο Αίγιο η Καλαμάτα, τα αποτελέσματα στην Δ' εθνική

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Καλαμάτα στο Αίγιο από τον Παναιγιάλειο. Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Σκαρτσίλας στο 62'. Κακή συνολικά η εμφάνιση της Καλαμάτας που πλέον έμεινε πολύ πίσω στην βαθμολογία.
Στα άλλα ματς του ομίλου έχουμε...
Αχαρναικός - Γλυφάδα 3-0
Κόρινθος - Ρούβας 1-0
Προοδευτική - Πανηλειακός 2-3
Τελικά στη Δ' εθνική.
Στα ματς των Μεσσηνιακών ομάδων της Δ' εθνικής εχουμε Εθνικός Μελιγαλά - Δόξα Νέας Μανωλάδας 2-1, Πανόπουλο - Εράνη 3-0, Διαγόρας Βραχνέικων - Πάμισος 3-0.

Το φιλμ του αγώνα της Καλαμάτας

93' Φάουλ του Τριανταφυλλάκη απόκρουσε ο Μπαλτιμάς.
85' Σέντρα του Τσόπελα, έκοψαν οι αμυντικοί σε κόρνερ. Τελευταίες προσπάθειες της Καλαμάτας να ισοφαρίσει.
80' Μπαίνουμε στο τελευταίο 10λεπτο, πάντα στο1-0.
72' Αναψε το ματς στα τελευταία λεπτά. Ο Λαζανάς είχε δοκάρι στο 68', όμως στην συνέχεια η Καλαμάτα είχε δύο καλές ευκαιρίες ενώ πλέον θα παίξει με αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του Παπαχρήστου. Πάντα στο 1-0.
71' Δεύτερη κίτρινη στον Παπαχρήστο, με 10 ο Παναιγιάλειος.
70' Σουτ Αθανασόπουλου μόλις άουτ για την Καλαμάτα.
69' Σουτ Επιφάνη, κόντραρε στον Ακπαρίδη, μόλις έξω κόρνερ.
68' Σουτ Λαζανά στο δοκάρι.
62' Γκολ ο Παναιγιάλειος και 1-0. Ο Μπούνας έκανε την σέντρα και ο Σκαρτσίλας με πλασέ πέτυχε το 1-0.
62' 1-0
60' Σε άλλο ματς Αχαρναϊκός - Γλυφάδα 3-0
59' Να σημειωθεί ότι πέρα από τους τραυματισμούς των Κοψαχείλη και Τσιμικλή κατά την διάρκεια του αγώνα, η Καλαμάτα είχε χάσει στο ζέσταμα πριςν την σέντρα τον Τσαγκαράκη. Ηταν να ξεκινήσει αλλά έπαθε ένα τράβηγμα και έτσι τελικά την θέση του στην 11άδα πήρε ο Ανδρεόπουλος.
59' Σε άλλο ματς, Κόρινθος - Ρούβας 1-0.
57' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα, ο Κοψαχείλης δεν μπορεί να συνεχίσει και μπαίνει ο Ζαρόπουλος. Ταυτόχρονα ο Μπένος κάνει και την τρίτη του αλλαγή καθώς βγαίνει ο Γεωργιόπουλος και μπαίνει ο Αθανασόπουλος.
56' Ο Ηλιόπουλος πρόλαβε τον γκοτσούλια που ετοιμαζόταν να σουτάρει από καλή θέση.
54' Σηκώθηκε ο Κοψαχείλης, συνεχίζεται το ματς.
52' Τραυματίστηκε ο Κοψαχείλης, διακοπή στο ματς...
48' Ο Πούτσι παίζει πλέον κοντά στον Καούνο στην επίθεση.
48' Το ματς Προοδευτική - Πανηλειακός (είναι στο 57') έχει γίνει 1-3 για την ομάδα του Πύργου.
46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο. Βγήκε ο Τσιμικλής που τραυματίστηκε και στην θέση του πέρασε ο Πούτσι.
45' Ημίχρονο στο Αίγιο 0-0. Μέτριο το ματς μετους γηπεδούχους να απειλούν στα τελευταία λεπτά. Το β' μέρος αναμένεται με ενδιαφέρο.
Στο ημίχρονο στα άλλα ματς του ομίλου έχουμε....
Αχαρναικός - Γλυφάδα 1-0
Κόρινθος - Ρούβας 0-0
Προοδευτική - Πανηλειακός 1-1
44' φάουλ του Λαζανά, ο Σούλης έπιασε την κεφαλιά, έδιωξε πριν τη γραμμή ο Τριανταφυλλάκης.
40' Διαγώνιο σουτ του Λαζανά απόκρουσε ο Κοψαχείλης.
Ημίχρονο στη Δ' εθνική. Στα ματς των Μεσσηνιακών ομάδων της Δ' εθνικής, στο ημίχρονο έχουμε Εθνικός Μελιγαλά - Δόξα Νέας Μανωλάδας 1-0(6' Κάνιστρας), Πανόπουλο - Εράνη 1-0, Διαγόρας Βραχνέικων - Πάμισος 2-0.
32' Μοιρασμένο το ματς στο Αίγιο, παιχνίδι κέντρου χωρίς μεγάλες ευκαιρίες.
30' Στα ματς των Μεσσηνιαών ομάδων της Δ' εθνικής, στο 30' έχουμε Εθνικός Μελιγαλά - Δόξα Νέας Μανωλάδας 1-0(6' Κάνιστρας), Πανόπουλο - Εράνη 1-0, Διαγόρας Βραχνέικων - Πάμισος 1-0.
30' Κίτρινη κάρτα στον Παπαχρήστο
25' Σε άλλα ματς του ομίλου Αχαρναϊκός - Γλυφάδα 1-0 και Προοδευτική - Πανηλειακός 1-0.
19' Πρώτη καλή ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Ηλιόπουλος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Μαυρόπουλο και στρώθηκε στον Ανδρεόπουλο που έπιασε νέο σουτ, όμως ο Μπαλτιμάς έπεσε στην γωνία του και απόκρουσε σε κόρνερ.
15' Παραμένει το 0-0 στο Αίγιο. Ο Παναιγιάλειος μπήκε λίγο πιο δυνατά στο ματς, ωστόσο σιγά σιγά ισορροπεί η Καλαμάτα.
8' Στα υπόλοιπα ματς του ομίλου έχουμε αυτή την ώρα...
Αχαρναικός - Γλυφάδα 0-0
Προοδευτική - Πανηλειακός 0-0
Χθες Σάββατο έγινε το ματς Χανιά - Επισκοπή 3-6. Εντυπωσιακό διπλό της Επισκοπής που βρέθηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
4' Πρώτο σουτ από τον Αργυρόπουλου απόκρουσε ο Κοψαχείλης.
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Αίγιο, με 7 λεπτά καθυστέρηση.
Καθυστερεί 3-4 λεπτά η σέντρα καθώς έχουν πέσει καπνογόνα στο γήπεδο.
Στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 2.000 θεατές μεταξύ των οποίων 100 φίλοι της Καλαμάτας. Ράλλης, Παπαθεοδωρίδης, Γυφτέας, Λουκάς, Γερονικολός και ο Βυθούλκας είναι στο γήπεδο από πλευράς διοίκησης.
οι σύνθεσεις...
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ Μπαλτιμάς, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Σούλης, Ακπαρίδης, Μαυρόπουλος, Γκοτσούλιας, Αργυρόπουλος (75' Π. Παπαδόπουλος), Μπούνας, Λαζανάς (87' Γ. Παπαδόπουλος), Σκαρτσίλας (72' Μπουλούμπασης).
ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κοψαχείλης (57' λ.τ. Ζαρόπουλος), Τσόπελας, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Ψυχογιόπουλος, Ανδρεόπουλος, Ηλιόπουλος, Καούνος, Τσιμικλής 46' λ.τ. Πούτσι), Γεωργιόπουλος (57' Αθανασόπουλος), Επιφάνης.
Διαιτητής είναι ο Χρ. Μανούρας από τα Τρίκαλα και βοηθοί ο Φωτόπουλος από την Αθήνα και ο Ν. Μανούρας από τα Τρίκαλα.
Στις 3 μ.μ. θα ξεκινήσει στο Αίγιο το ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου της Γ' εθνικής ανάμεσα στον πρωτοπόρο Παναιγιάλειο και την Καλαμάτα.
Πηγή : eleftheriaonline