Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Οδυνηρή ήττα για Εράνη που λύγισε με 2-0 από τον δυνατό ΑΟΚ

Την ήττα με σκορ 2:0 γνώρισε σήμερα στα Φιλιατρά η Εράνη, που υποδέχθηκε την ομάδα της Κυπαρισσίας για την 11η αγωνιστική της Α΄ Τοπικής κατηγορίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με δύο καλές ευκαιρίες για κάθε ομάδα, όμως το σκορ στην λήξη του α΄ημιχρόνου τις βρήκε ισόπαλες στο 0:0. Στο β΄μέρος μετά από λάθος στην άμυνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 65ο λεπτό με τον Strepi, που έστειλε την μπάλα σε κενή εστία στα δίχτυα των γηπεδούχων. Δύο λεπτά αργότερα ο κ. Μπλάνας υπέδειξε την άσπρη βούλα σε τράβηγμα του Mitrof από τον Γκρέτσα και ο ίδιος παίκτης που ανέλαβε να το εκτελέσει τη σέντα ευστόχησε από τα έντεκα βήματα, διαμορφώνοντας το τελικό 0:2.

Τον αγώνα ξεκίνησαν οι:

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αθανασόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Γκρέτσα, Μπεγλεντζής, Αλεξανδρόπουλος, Κώτσος, Μοροσάνου, Κιούτακ, Χρονόπουλος, Διαμαντόπουλος, Κωνσταντόπουλος

Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Μπίζος, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Σταματόπουλος, Γαργαρώνης, Diop, Σουπούλης, Παναγόπουλος, Strepi, Mitrof, Σιγέρης.

Πηγή : kyparissiotis