Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

Εράνη Φιλιατρών: Ήττα με πολλά παράπονα από την διαιτησία (Video)

Με πολλά παράπονα από την διαιτησία του κυρίου Γκριτζέπη και των βοηθών του, η Εράνη ηττήθηκε με 2:3 στα Φιλιατρά από τον Ατρόμητο Λάππα για την 8η Αγωνιστική του 6ου ομίλου.

Η Εράνη πάλεψε το παιχνίδι μέχρι το τέλος, όπου κατάφερε στις καθυστερήσεις να ισοφαρίσει, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάϊντ από τον διαιτητή, μετά από την υπόδειξη του επόπτη και παρά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι του αμυντικού.

Στο 30ο λεπτό ο Γραμματικόπουλος έκανε το 0:1, για να ισοφαρίσει σε 1:1 για τους Φιλιατρινούς ο Παναγόπουλος με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Λυμπερόπουλου.

Στο 72ο λεπτό ο Νικολόπουλος δείνει νέο προβάδισμα στο Ατρόμητο και στο 80ο λεπτό ο ίδιος παίκτης κάνει το 1:3.

Η Εράνη όμως δεν τα παράτησε και με ένα καταπληκτικό ζυγισμένο σουτ του Κόλλια μειώνει σε 2:3, βάζοντάς την ξανά στο παιχνίδι.

Στις καθυστερήσεις ήρθε η φάση που ξεσήκωσε τους πράσινους, όταν ακυρώθηκε γκολ ως οφσάιντ, μετά την υπόδειξη του επόπτη, ενώ οι διαμαρτυρίες εστιάστηκαν και σε χέρι του αμυντικού.

Παρακολουθήστε φάσεις και γκολ του αγώνα, αλλά και την επίμαχη φάση που στέρησε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Εράνη: